Historie asociace

Czech scooter association z.s. byla založena 14.8.2013. Za dobu svého působení bylo pod taktovkou CSA zorganizováno 8 úspěšných ročníků Mistrovství České republiky. Posledního ročníku se zúčastnilo bezmála 200 startujících závodníků, což závod zařadilo mezi největší freestylové akce v republice. Kromě obrovského zájmu domácích jezdců se CSA podařilo každý ročník doplnit i o jména světového formátu. Jak se jezdí ve světě nám tak mohli ukázat jedni z nejlepších jezdců světa jako např. Jordan Clark, Remi Bouchard, Lewis Williams, Ugo Leonce, Maxime Legrand, Will Barlow, Boris Germain, Auguste Pellaud, Jean Yves Randriambelson, Matis Neyrond, Tobias Salge, Balthazar Neveu a mnoho dalších!

Mimo pořádání velkých freestyle scooter závodů se CSA věnuje i rozvoji české scooteringové scény. V roce 2022 byla Johanem Walzelem vypracována metodika trenérů 3. třídy a uskutečnily se historicky první kurzy pro trenéry 3. třídy. V České republice tak máme jedny z prvních trenérů freestyle scooteringu na světě! V roce 2022 zahájila CSA jednání s ministerstvem školství a tělovýchovy ohledně možnosti dalšího vzdělávání formou trenérských kurzů 2. třídy. Jednání stále probíhají.

V roce 2022 došlo k prvnímu kontaktu CSA s mezinárodní federací World Skate (WS) a s českou unií kolečkových sportů (CUKS). Díky tomu CSA mohla vyslat první na oficiální mistrovství světa v Argentině prvního reprezentanta Richarda Zelinku.

Ve svém poslání nadále pokračujeme! Pojď nám pomoct, staň se členem! Děkujeme za podporu!

Czech Scooter Association, z.s.

Bubenské nábřeží 306/13, Hala č. 11

170 00 Praha 7 - Holešovice

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© Copyright 2022 czechscootering.cz All Rights Reserved.